Pojištění GAP

Pojištění proti ztrátě hodnoty vašeho vozu

V případě totální škody nebo krádeže vašeho vozu vám havarijní pojištění nebo povinné ručení zaplatí pouze současnou hodnotu vašeho vozidla. Pojištění DEFEND Gap pro nová i ojetá vozidla vám však v případě totální škody nebo odcizení vašeho vozu doplatí zbytek až do výše jeho pořizovací ceny.

Garance původní ceny vozidla až 5 let

V případě totální škody nebo odcizení vozu získáte pojistné plnění až do výše pořizovací ceny vozidla. Tuto ochranu si můžete sjednat až na 5 let.

S havarijním pojištěním i bez

V nabídce máme několik variant s nutností havarijního pojištění i bez něj, abyste si mohli vybrat podle svých potřeb a neplatit nic navíc.

I pro vozidla na úvěr a operativní leasing

Pojištění DEFEND Gap poskytuje ochranu proti dluhu vůči leasingové společnosti nebo bance, abyste se nedostali do finančních problémů.

Co je pojištění
DEFEND Gap


Když vám někdo vaše vozidlo ukradne nebo dojde k totální škodě, vyplatíme vám částku až do výše jeho pořizovací ceny.

Všechna vozidla rychle ztrácí na hodnotě. Říká se, že ve chvíli, kdy auto či jiné motorové vozidlo, vyjede z prodejny, jeho hodnota okamžitě klesne o několik desítek tisíc korun. Během tří let se tak může hodnota vozu snížit až na polovinu. Havarijní pojištění nebo povinné ručení vás přitom chrání jen do výše aktuální ceny vozidla. Pojištění DEFEND Gap vám však při totální škodě či odcizení zaplatí zbytek ceny až do výše pořizovací ceny vozu.

Bulb-icon

Věděli jste, že hodnota vašeho vozu může během 3 let klesnout až na polovinu?

Modelový příklad

Pan Tomáš si před 3 lety pořídil auto za 650.000 CZK a sjednal si pojištění DEFEND Gap MAX. Předpokládal totiž, že jeho vůz bude rychle ztrácet na ceně. Své pojištění GAP si nastavil tak, aby mu tento pokles pokrylo až do 500.000 CZK (limit pojistného plnění). Uběhly 3 roky a...

Vyberte ze situací níže

...pan Tomáš způsobil svým autem nehodu a jeho vůz je neopravitelný. Pojišťovna, u které má Tomáš havarijní pojištění, mu za vozidlo vyplatí kompenzaci 350.000 CZK (na takovou částku klesla tržní hodnota jeho vozidla v době nehody).

Pojištění DEFEND Gap MAX, které si Tomáš sjednal s limitem až 500.000 CZK, tak pokryje zbývající částku 300.000 CZK. V součtu tak z obou pojištění získá částku 650.000 CZK. Což je cena, kterou mělo jeho vozidlo před 3 lety, kdy si GAP sjednával.

Kdyby Tomáš neměl pojištění GAP, získal by pouze 350.000 CZK z havarijka. Přišel by tak o 300.000 CZK.

...pan Tomáš se stal účastníkem nehody, kterou nezavinil. Jeho vůz ale skončil po nehodě jako neopravitelný. I když má sjednáno havarijní pojištění, toto pojištění nevyužije. Škodu mu totiž zaplatí viník nehody, pan Boural, ze svého povinného ručení. Od pojišťovny pana Bourala tak dostane částku 350.000 CZK (na takovou částku klesla tržní hodnota jeho vozidla v době nehody).

Pojištění DEFEND Gap MAX které si Tomáš sjednal s limitem až 500.000 CZK, tak pokryje zbývající částku 300.000 CZK. V součtu tak z obou pojištění získá částku 650.000 CZK. Což je cena, kterou mělo jeho vozidlo před téměř 3 lety, kdy si pojištění DEFEND Gap sjednával.

Kdyby Tomáš neměl pojištění DEFEND Gap, získá pouze 350.000 CZK z povinného ručení pana Bourala. Přišel by tak o 300.000 CZK.

...odpolední silná bouřka porazila na vozidlo strom. Ten natolik poškodil konstrukci vozu, že skončil jako neopravitelný. Pojišťovna, u které má Tomáš havarijní pojištění, vyplatí částku 350.000 CZK (na takovou částku klesla tržní hodnota jeho vozidla v době nehody).

Pojištění DEFEND Gap MAX, které si Tomáš sjednal s limitem až 500.000 CZK, tak pokryje zbývající částku 300.000 CZK. V součtu tedy z obou pojištění získá částku 650.000 CZK. Což je cena, kterou mělo jeho vozidlo před 3 lety, kdy si pojištění GAP sjednával.

Kdyby Tomáš neměl pojištění DEFEND Gap, získal by pouze 350.000 CZK z havarijka. Přišel by tak o 300.000 CZK.

...pan Tomáš ráno před cestou do práce zjistil, že jeho vozidlo nestojí tam, jako vždycky. Někdo mu vůz v noci ukradl. Pojišťovna, u které má Tomáš havarijní pojištění, vyplatí částku 350.000 CZK (na takovou částku klesla tržní hodnota jeho vozidla v době odcizení).

Pojištění DEFEND Gap MAX, které si Tomáš sjednal s limitem až 500.000 CZK, tak pokryje zbývající částku 300.000 CZK. V součtu tak z obou pojištění získá částku 650.000 CZK. Což je cena, kterou mělo jeho vozidlo před 3 lety, kdy si pojištění GAP sjednával.

Kdyby Tomáš neměl pojištění DEFEND Gap, získal by pouze 350.000 CZK z havarijka. Přišel by tak o 300.000 CZK.

Jak funguje pojištění DEFEND Gap?

1. Sjednáte si pojištění

U našich obchodních partnerů si sjednáte pojištění DEFEND Gap a vyberete si vámi preferovaný limit pojistného plnění a délku pojištění.

2. Dojde ke škodě

V případě, že dojde k totální škodě, nahlásíte nám škodní událost a my vám řekneme, jaké dokumenty potřebujeme dodat.

3. Vyplatíme vám peníze

Pokryjeme vám rozdíl mezi pořizovací cenou a tržní (obecnou) cenou vozidla vypočtenou vaší hlavní pojišťovnou ke dni pojistné události případně rozdíl mezi tržní cenou a cenou vozu v době uzavření pojištění. Námi vyplacená částka bude maximálně do limitu pojistného plnění, který jste si zvolili.

4. Hotovo

Vyřízeno. Bez dlouhého čekání a komplikovaných procesů máte peníze na účtu a můžete jít vybírat nový vůz.

Varianty pojištění DEFEND Gap

Všechny varianty DEFEND Gap vás ochrání před ztrátou hodnoty vozu,
liší se ale v rozsahu plnění, pojištěných rizik nebo maximálního stáří vozidla.

Scales-icon

Zjistěte, kterou variantu pojištění Gap si vybrat

Pokud nevíte jak na to, rádi vám pomůžeme!

Otázky, odpovědi a dokumenty ke stažení

Víme, že rozhodnout se pro to správné pojištění
není jednoduché. Proto jsme pro vás připravili
odpovědi na ty nejčastější dotazy, na které se v souvislosti s pojištěním ptáte. Také si můžete k pojištění stáhnout a projít všechny důležité dokumenty a podmínky pojištění.

A kdybyste si ani po projítí častých dotazů stále nevěděli rady, ozvěte se nám a my vám se vším potřebným rádi pomůžeme.