Prodloužené záruky pro nákladní vozidla

Prodloužená záruka DEFEND Truck Protect kryje nečekané opravy motoru, převodovky, spojky a dalších mechanických, elektrických i elektronických součástek. Vyhnete se tak nepříjemným výdajům spojeným s náhlými poruchami nákladního vozidla.

Pojistíme až 10 let stará vozidla

Pojistíme vám nové i ojeté nákladní a užitkové vozy s až 1.000.000 najetých kilometrů a stářím 10 let.

Neplatíte nic navíc

Sami si zvolíte rozsah krytých součástek, limit pojistného plnění, počtu najetých km za rok i výši spoluúčasti.

Neomezený počet pojistných událostí

Záruku můžete využít opakovaně. Zaplatíme vám všechny opravy až do výše limitu pojistného plnění.

Co je pojištění DEFEND Truck Protect


Při nákupu nákladního vozidla je třeba vzít úvahu nejen počáteční investici, ale také riziko potenciálních dodatečných nákladů na opravy. Platí to zejména o těch ojetých, která již nejsou v záruce výrobce. Pokud si nesjednáte dodatečnou ochranu, budete muset opravy hradit z vlastní kapsy, což může nepříjemně zasáhnout rozpočet, ať již osobní či firemní.


DEFEND Truck Protect vám zaplatí nečekanou opravu motoru, převodovky, řízení, ale také turbomychadla, retardéru nebo brzd. Rozsah pojištěných částí vozu si zvolíte sami podle potřeb. Varianty pojištění se liší podle stáří vozu, najetých kilometrů a rozsahu krytých součástek. Pojistíme vám přitom nákladní vozidlo až 10 let staré s nájezdem až 1.000.000 kilometrů.

Pojištění můžete sjednat u našich partnerských obchodníků s novými i ojetými užitkovými nebo nákladními vozy, hned při nákupu.

Co pojištění kryje

Záruka DEFEND Truck Protect je jistota, že v případě nečekané poruchy vašeho nákladního vozidla nebudete muset sahat hluboko do kapsy.


Vyberte z funkcí níže

V závislosti na programu, který si zvolíte, může krýt vaše pojištění DEFEND Truck Protect tyto díly vozidla:

Motor:
Ozubený věnec startéru, setrvačník, olejové čerpadlo, kliková hřídel a ložiska, rozvodová kola a řetězy (s vyloučením napínáků a elektronických zařízení), vačkové hřídele a ložiska, chladič oleje, mezichladič, ventily a vodítka (s vyloučením podpálených ventilů), písty a pístní kroužky, vložky válců, ojnice, motorová brzda (všechny součástky, kromě těch které byly poškozeny v důsledku zadření), mrazová zátka, zadní těsnění klikové hřídele. Rozvodový řemen je rovněž krytý, pokud pojištěný prokáže, že byl vyměněn v souladu s intervalem jeho výměny doporučeným výrobcem.

Chladicí systém motoru:
Těsnění hlavy válců, termostat, spojka ventilátoru chlazení, vodní čerpadlo, chladič.

Vyloučené jsou zanešené a zkorodované součástky.

Elektronická řídící jednotka:
Elektronická řídící jednotka motoru

Manuální převodovka:
Ozubená kola, hřídele, synchronní spojky, voliče, ložiska a pouzdra, redukční převody a pokud je instalovaná overdrive jednotka (s vyloučením elektroinstalace a vnějších propojení), elektromagnetické ventily pro dělící a rozsahové redukce.

Automatická převodovka:
Měnič točivého momentu, ozubená kola, spojky, brzdové pásy, blok ventilů, regulátor, olejové čerpadlo, ložiska a pouzdra, řídicí jednotka převodovky a řídicí jednotka voliče převodovky.

Vyloučené jsou vnější elektrická instalace, propojení a ovladače.  

Spojka (manuální převodovka):
Lamela spojky, přítlačný talíř, vypínací ložisko.

Vyloučena jsou vnější propojení, spálené součástky, třecí materiál a běžné opotřebení.

Pojistné plnění pro opravu spojky je omezeno na jednu pojistnou událost během platnosti smlouvy.

Turbodmychadlo:
Všechny vnitřní díly a řídicí jednotka turbodmychadla včetně regulace.

Retardér:
Hydraulické a elektromagnetické retardéry, řídící jednotka retardéru (ECU).

Nápravy:
Hnací hřídele včetně kloubů konstantní úhlové rychlosti, křížových kloubů a spojek (s vyloučením manžet) poháněné nápravy.

Ozubený věnec a pastorek, poloosy, olejová těsnění a ložiska poloos, redukční převody náboje, ložiska a ovládání redukční převodovky (s vyloučením vnějších vazeb/spojů), diferenciál a uzávěrka diferenciálu, planetová soukolí, těsnění pastorku diferenciálu.

Kloubové hřídele:
Kloubové hřídele včetně křížových kloubů a ložisek.

Elektrická instalace:
Motor startéru, alternátor, motorky stěračů, relé, motorky elektrického stahování oken, spínač směrových světel/světlometů, řídící jednotka – dveřní modul.

Palivová soustava:
AGR/EGR modul (včetně ventilů, snímačů a řídící jednotky ECU), řídící jednotka AdBlue (včetně  snímačů a vstřikovače AdBlue), vstřikovače, podávací čerpadlo, vstřikovací palivové čerpadlo, EDC jednotka, spojka palivového čerpadla.

Vyloučené jsou trubky, palivové vedení a všechny ostatní součástky související s palivovou soustavou.

Řízení:
Skříň převodky řízení, skříňka pomocné páky, posilovač řízení včetně čerpadla, tlakových trubek (s vyloučením vnějšího opotřebení a oděru) a nádržky (s vyloučením řemenů posilovače řízení, vnějších propojení a kloubů, gumových manžet a otočných čepů).

Brzdový systém:
Hlavní brzdový válec, pomocný válec brzdového třmenu, vzduchové ventily, posilovač brzd, brzdové válečky kola a třmeny, ventily a čidla a řídící jednotky ABS, kompresor/vysoušeč vzduchu, vzduchojemy.

Vyloučené jsou všechny ostatní součástky související s brzdovým systémem.

Komponenty kabiny:
Vyrovnávací ventily kabiny, pístnice naklápění, vaky vzduchového odpružení, přední a zadní uložení.

Zavěšení:
Přední a zadní vyrovnávací ventily, ventily snímače zatížení, vzduchové měchy, řídící jednotka pro zvýšení nebo snížení výšky zavěšení.

Kryty/Skříně:
Následující kryty/skříně jsou kryty, dojde-li k jejich poškození v důsledku selhání kryté součástky uvedené výše: blok motoru, hlava válců, skříň převodovky, kryt zadní nápravy, skříň diferenciálu a příruba převodovky.

Odtahová služba:
Náklady na odtah k nejbližšímu kvalifikovanému opravci do maximální výše 15.000 Kč, pokud je vozidlo nepojízdné v přímé souvislosti s poruchou kryté součástky.

Jak funguje záruka DEFEND Truck Protect?

1. Sjednáte si pojištění

Při nákupu nákladního vozidla si sjednáte záruku DEFEND Truck Protect a navolíte si rozsah krytých částí vozu, limit pojistného plnění i výši spoluúčasti.

2. Dojde k poruše

Když se vám některá z krytých součástek pokazí, nahlásíte nám škodu a my vám poradíme, jak postupovat. I to, do jakého servisu zajet.

3. Vyplatíme peníze

Jakmile vám závadu na vozidle opraví, opravu či výměnu kryté součástky vám zaplatíme včetně práce servisu.

4. Hotovo

Vyřízeno. Bez čekání a zdlouhavých procesů je oprava zaplacená a můžete opět jezdit.

Varianty pojištění DEFEND Truck Protect

Otázky, odpovědi a dokumenty ke stažení

Víme, že rozhodnout se pro to správné pojištění
není jednoduché. Proto jsme pro vás připravili
odpovědi na ty nejčastější dotazy, na které se v souvislosti s pojištěním ptáte. Také si můžete k pojištění stáhnout a projít všechny důležité dokumenty a podmínky pojištění.

A kdybyste si ani po projití častých dotazů stále nevěděli rady, ozvěte se nám a my vám se vším potřebným rádi pomůžeme.